ponedeljek, 14. november 2011

NLB Bankarna

"Hudič na kup serje" pravijo modri, neolikani ljudje. Podobno kot prejšnji zapis se tudi ta navezuje na mojo kumunikacijo z eno od slovenskih bank, le da tokrat oni pišejo meni. Vabijo me na delavnico.


Pozdravljeni, gospod Klemen Kregar!
 

Tudi v NLB Bankarni je 7 magično število!

 
7 je magično število, ki označuje zmago dobrote nad slabostjo. 7 je dni v letu, 7 not glasbene lestvice, 7 morij, 7 nebesnih teles, 7 čudes sveta … in 7 korakov do urejenih osebnih financ.


Odgovoril sem, da se iskreno zahvaljujem za poslano mi vabilo in hkrati sporočam, da ima leto običajno 365 dni, vsaka 4 leta pa tudi 366, vendar pa ne vsakih 100 let. Dodal sem, da se mi zdita sporni tudi trditvi o sedmih notah in sedmih nebesnih telesih, in da upam, da svoje delavnice pripravijo bolj korektno kot vabilo nanje.
Sicer pa se trenutno odpravljam po prve popravke mojega prvega znanstvenega članka, ki bodo bržda naredili konec moji nadutosti : )

3 komentarji:

  1. Svoj komentar bi rad začel z globokim poklonom avtorju in vsebini, o kateri piše, nadaljevati pa bi ga želel z izrazom navdušenja nad novim zapisom, s katerim je avtor nagradil medmrežno javnost za potrpežljivo čakanje. Ker sta se mi obe želji že izpolnili v prejšnji povedi, lahko preidem k bistvu komentarja, ki se močno naslanja na vsebino samega zapisa. Kar želim povedati, je, da pri NLB včasi res razdrejo kakšno krepko! Zelo mi je všeč tudi prva poved zapisa, v kateri avtor kot učinkovito literarno figuro uporabi pregovor o zlodeju in njegovem kupu.
    Bravo, brat Iorek!

    OdgovoriIzbriši
  2. Enej, hvala za komentar. Godi mi. Ker pa si po duši, rasi, prepričanju in izobrazbi fizik od glave do peta bi te vprašal, ali morda znaš našteti sedem nebesnih teles. Poleg Zemlje, Sonca, Lune, zvezde in črne luknje mi manjkata še dve. Srčno upam da nista seme z' k'ruzo pa mehanizacija.

    OdgovoriIzbriši
  3. Ne, dragi brat, tvoj strah je popolnoma neutemeljen.

    Prvo manjkajoče nebesno teleso, ki ga zaman dolgo v noč iščeč na z zvezdami posijanem nebu, je namreč pulzar, čigar iskanje je že vnaprej obsojeno na neizogiben neuspeh, kajti s prostim očesom ga je domala nemogoče opaziti. Opazi ga more le zmogljiv teleskop, ki ga vidi takole: http://news.nationalgeographic.com/news/bigphotos/images/070109-pulsar-nebula_big.jpg

    Drugo nebesno telo, ki manjka tvoji obsežni zbirki sedmih nebesnih teles, se od pulzarja močno razlikuje po svoji naravi,vendar ne tudi po barvi, ki je prav tako živahna. To je seveda meglica konjske glave, ki je svoje ime dobila po obliki, ki spominja na konjsko glavo. Vidimo jo lahko na sliki http://www.noao.edu/image_gallery/images/d2/02188.jpg. Prav tako kot pulzar je tudi ona rahlo vijoličaste barve, kar je nasploh značilnos nebesnih teles.

    OdgovoriIzbriši